23 точки на Калкбренер и 20 на Шайерман водят №12 Крейтън при 85-64 поражение на Сетън Хол
AP News | 2024-02-29 | 06:16:34

ОМАХА, Небраска (AP) — Райън Калкбренер вкара 23 точки, Бейлър Шайерман добави 20 и 12-ият Крейтън преодоля Сетън Хол 85-64 в сряда вечерта.

Калкбренер отправи всичките си 10 удара от полето, включително шест забивки, а всичките шест попадения от игра на Шайерман бяха тройки.

Шайерман също имаше 11 борби за своя 13-и дабъл-дабъл за сезона, изравнен за повечето в Големия изток. Трей Александър също направи дабъл-дабъл с 15 точки и 10 асистенции.

Bluejays (21-8, 12-6 Big East) се преместиха на трето място в конференцията, с половин мач пред Сетън Хол (18-10, 11-6).

Ситън Хол получи 18 точки от Дре Дейвис, 15 от Кадари Ричмънд и 13 от Ал-Амир Доус.

Крейтън спечели първата среща за сезона с 97-94 в три продължения на 20 януари, но така и не изостана в реванша.

Срив с 19-5 на Крейтън отвори мача, който беше равен за първите 10 минути. Резервата Айзък Трауд удари една след друга 3s, Калкбренер отстъпи на Джейдън Бедиако на основната линия, завъртя се и потопи, а Александър завърши с кражба и полагане, за да направи резултата 33-16.

Блуджейс водеха с 38 -22 на почивката, най-малкото точки, допуснати през първото полувреме от Крейтън този сезон и изравнени за най-малко от Сетън Хол.

Авансът на Крейтън нарасна до 27 точки през второто полувреме.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Сетън Хол: Пиратите, които седят точно в балона на NCAA турнира, не успяха да се възползват от възможност срещу опонент от Quad 1. Бяха постигнали победи в три поредни мача и пет от последните си шест.

Крейтън: Bluejays победиха Pirates за четвърти пореден път и за осми път от 10 срещи. Те превзеха сезона четири от последните пет сезона.

Seton Hall: Посещения на UConn № 3 в неделя. Пиратите откриха играта Big East със 75-60 домакинска победа над Хъски на 20 декември.

Крейтън: Домакин на №5 Маркет в събота. Bluejays загубиха със 72-67 в Милуоки на 30 декември.